Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Dąbie

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w handlu budowlanym – Panele podłogowe są drinkiem z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Wynoszą one ogromnie wiele korzyści, dzięki temuż są tak często wybierane. Są eleganckie, łatwe w mieszkaniu czystości, pasują do jakiegoś rodzaju wnętrza, tak i dosyć szybko się je łączy. Nie powinien do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Dolsk

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można dać w wszelkim pomieszczeniu. Ich bogaty wybór kolorystyczny a jeszcze imitacyjny sprawia, że wolno je bez problemu dobrać do dalekich zabiegów w których zostały urządzone pomieszczenia. Panele podłogowe będą wtedy wybrać do pomieszczeń danych w charakteru klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich charaktery są bardzo szerokie, można bez problemu kupić panele białe, w stopniach szarości, brązu i nawet panele czarne. Ale najważniejszą rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich kształty.

Zobacz również Palarnia kawy

Z tegoż jaka jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek niezbędnych do osiągnięcia. Przed zakupami należy więc dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym wymaga się postawić na podłodze panele i dodać ile metrów kwadratowych paneli będzie koniecznych.

Panele podłogowe Dolsk

Panele podłogowe Dolsk

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma wymiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można odnaleźć w jakimkolwiek hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zawsze możemy się spotkać z obecnym, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli czyli na przykład salon, jaki zależymy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, więc będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się też w składach natknąć na panele o trochę innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo małe. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są a one o wielu węższe niż klasyczne panele podłogowe. Tak samo jest więcej z panelami bardzo krótkimi, jakie zawierają nie dużo niż 80cm długości. Takie słabe i małe panele podłogowe sprawdzą się w ścisłych mieszkaniach, w przypadku bardzo poważnych pomieszczeń montowanie takich wąskich i krótkich paneli będzie wyjątkowo pracochłonne i wymagające.

Panele podłogowe Dolsk

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie planuje nadzieje zakupu paneli na pracę, a ważna dać do biznesu nie otwartą paczkę paneli, jeśli dostało się ich zbyt bardzo. To ile w danej paczce znajduje się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W kontraktu z tymże przeważnie w paczce znajduje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto zatem zobaczyć przy zakupie, ponieważ dzięki temu praktycznie można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Dolsk

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments